Przemysł drzewny w Polsce

pod kontrolą Easy-Laser

AMC VIBRO, oficjalny przedstawiciel rozwiązań Easy-Laser w Polsce, dostarczyło w minionym roku aż trzy systemy E980 do wiodących firm produkcyjnych oraz serwisowych w przemyśle drzewnym. Tym samym firma osiągnęła najlepszy wynik sprzedaży wśród dystrybutorów tego produktu w skali Europy.

Easy-Laser E980 to laserowy system pomiaru i ustawiania maszyn w tartakach, należący do rodziny specjalistycznych laserowych systemów pomiarowych dedykowanych do wybranych gałęzi przemysłu, który pomaga w optymalnym wykorzystaniu maszyn. Dzięki prawidłowemu ustawieniu maszyn systemami pomiarowymi od Easy-Laser możliwe jest utrzymanie wysokiej zdolności produkcyjnej z zachowaniem najwyższej jakości produktu.

Dzięki E980 pomiar i ustawienie takich elementów maszyny jak reduktory, prowadnice, tarcze i brzeszczoty staje się wyjątkowo szybkie i proste. Linia laserowa generowana przez system jest idealnie prosta i stanowi odniesienie do pomiarów na odległości nawet do 40m w wymagających warunkach środowiskowych związanych z dużym zapyleniem. Laser stanowi idealny zamiennik do tradycyjnie wykorzystywanych strun i daje więcej możliwości podczas ustawiania elementów piły. Inwestycja w system zwraca się szybko dzięki mniejszej ilości przestojów produkcyjnych oraz wyższej jakości produktów.

Rozwiązanie E980 może być wykorzystywane zarówno do pił tarczowych i taśmowych, jak również do pomiarów płaskości fundamentu czy prostoliniowości, w czasie instalacji czy serwisu maszyny.

Powiązane produkty