AMC VIBRO meets INDUSTRY #12

Przemysłowa służba zdrowia czyli diagnostyka maszyn w teorii i praktyce / szkolenie stacjonarne

Szkolenie:
AMC VIBRO meets INDUSTRY / Przemysłowa służba zdrowia, czyli diagnostyka maszyn w teorii i praktyce
Data:
30.11.2022
Miejsce:
Hotel Campanile Lublin
Adres:
ul. Lubomelska 14, 20-067 Lublin
Wstęp:
Bezpłatny po wcześniejszej rejestracji

O wydarzeniu

AMC VIBRO meets INDUSTRY to unikatowe połączenie prelekcji i prezentacji „na żywo” najnowszych rozwiązań w dziedzinie wibrodiagnostyki, pomiarów laserowych i ultradźwiękowych. Dodatkowo to świetna okazja do dyskusji w gronie profesjonalistów oraz wymiany wiedzy.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy szefów utrzymania ruchu, kierowników technicznych, głównych mechaników oraz wszystkie osoby na co dzień dbające o kondycję parku maszynowego przedsiębiorstwa.

  • Nadchodząca, 12. edycja szkolenia odbędzie się 30 listopada w Lublinie.
  • Wydarzenie jest bezpłatne dla zarejestrowanych uczestników.

Zdjęcie na bannerze: Zdjęcie dodane przez Mikołaj Kołodziejczyk: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/miasto-krajobraz-ulica-budynki-4106605/

Zapewniamy

  • Bezpłatny wstęp dla zarejestrowanych uczestników.
  • Udział specjalistów z branży, praktyków z wieloletnim doświadczeniem.
  • Materiały konferencyjne oraz gadżety firmowe.
  • Demonstracje na żywo.
  • Przerwy kawowe.
  • Rabat na zakup prezentowanych urządzeń.
  • Imienny certyfikat (wersja drukowana i cyfrowa).

Program

8:45-9:00Rejestracja gości, poranna kawa
9:00-9:30
~30 min.
[prezentacja] Petro BRATKO
O kosztach, ryzyku i zwrocie z inwestycji w diagnostykę
a. Diagnostyka w Polsce i na świecie
b. Trendy i postęp technologiczny w monitorowaniu, diagnostyce i zabezpieczaniu maszyn
c. Biznesowe porównanie modeli prowadzenia nadzoru
d. Jak zaplanować inwestycję w zabezpieczenie maszyn?
e. Analiza finansowa wdrożeń systemów diagnostyki
9:30-9:45
~15 min.
[prezentacja] Grzegorz PIENIĄŻEK
Ile kosztuje… „dziura w całym”? – ultradźwiękowe wykrywanie nieszczelności w układach pneumatycznych
a. Zasada działania detektora ultradźwiękowego
b. Koszty braku detekcji nieszczelności
c. Wyliczenie wielkości wycieków powietrza
9:45-10:30
~45 min.
[prezentacja] Petro BRATKO
Monitoring kontra diagnostyka, czyli jak nie pomylić jabłek z gruszkami
a. Język wibracji, czyli podstawy teorii drgań
b. Przykłady typowych uszkodzeń
c. Co to jest monitoring? Co to jest diagnostyka?
d. Od czujnika drgań po wizualizację – budowa i zasada działania elementów
systemu diagnostycznego
e. Przemysłowa służba zdrowia – metody diagnostyki maszyn
10:30-10:45Przerwa kawowa
10:45-11:30
~45 min.
[prezentacja] Grzegorz PIENIĄŻEK
Dlaczego warto osiować maszyny?
a. Wprowadzenie do osiowania maszyn, podstawy teoretyczne
b. Jakie uszkodzenia wywołuje niepoprawne wyosiowanie maszyny lub jego brak
c. Osiowanie maszyny krok po kroku:
– przygotowanie do pomiaru,
– omówienie procedury pomiarowej,
– najczęściej popełniane błędy
d. Przegląd metod, którymi można wykryć rozosiowanie układu
e. Symptomy wskazujące na nieprawidłowe wyosiowanie układu
f. Ekonomiczne aspekty wykorzystania systemów laserowych
g. Osiowanie dla każdego, czyli jak dobrać system do potrzeb w swoim zakładzie pracy
11:30-11:45Przerwa kawowa
11:45-12:30
~45 min.
[warsztat I wibro] Tomasz JONIEC
Dzień z życia diagnosty – demonstracja pracy systemów na prawdziwej maszynie
a. Po co czekać na awarię? Progi ostrzegawcze i alarmowe
b. Jak rozebrać maszynę na części nie wstając od biurka
c. Utrzymanie ruchu z domu – czy to możliwe?
d. Widać czy nie widać? Symulacja awarii maszyn
12:30-13:00
~30 min.
[warsztat II laser] Grzegorz PIENIĄŻEK
Osiowanie maszyn w praktyce
a. Pokaz zaawansowanego systemu osiowania na przykładzie XT770
b. Osiowanie w praktyce – prezentacja procedury osiowania
13:00-13:30
~30 min.
[warsztat III ultradźwięki] Grzegorz PIENIĄŻEK
Detekcja nieszczelności na instalacji sprężonego powietrza
a. Pokaz systemu ultradźwiękowego do detekcji nieszczelności instalacji pneumatycznej
b. Wyliczenie wielkości oraz kosztu wycieku sprężonego powietrza
13:30Zakończenie spotkania

Prelegenci

  • Petro BRATKO – Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych. Key Account Manager w AMC VIBRO. Ponad 9-letnie doświadczenie zawodowe zdobywał w pracy dla dużych koncernów dostarczając systemy informatyczne wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem. Od ponad 7 lat w AMC VIBRO zajmuje się aktywnym przekazywaniem wiedzy nt. nowoczesnych systemów z zakresu wibrodiagnostyki i monitorowania maszyn. Osobiście nadzorował wdrożenie systemów wibrodiagnostycznych m.in. dla Bosch (Francja). Zarządza międzynarodową siecią partnerów AMC VIBRO. Mówi biegle w trzech językach obcych.
  • Grzegorz PIENIĄŻEK – Absolwent Politechniki Krakowskiej, Key Account Manager w AMC VIBRO. Od ponad 10 lat aktywnie zajmuje się informatyzacją polskiego przemysłu, gdzie wspiera działy utrzymania ruchu w usprawnianiu procesów produkcji i doborze optymalnych rozwiązań na poziomie technicznym i biznesowym. Specjalizuje się w systemach do pomiarów ultradźwiękowych oraz do laserowego osiowania wałów maszyn i pomiarów geometrycznych. W AMC VIBRO jest odpowiedzialny za dostarczanie systemów SONAPHONE i Easy-Laser na rynek polski.
  • Tomasz JONIEC – Specjalista ds. diagnostyki w AMC VIBRO z ponad 7-letnim doświadczeniem w monitoringu maszyn wirnikowych, zdobytym podczas montażu, uruchomienia i pomiarów testowych w zakładach przemysłowych w Polsce i na świecie (Czechy, Węgry, Ukraina, Egipt). Ponadto odpowiada za zdalny nadzór diagnostyczny maszyn.  Prywatnie prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzeszycach i plantator truskawek.

Lokalizacja

Szkolenie odbędzie się w Hotelu Campanile Lublin, który mieści się w pobliżu największych atrakcji turystycznych, kulturalnych i sportowych miasta. Kilka kroków dzieli go od ul. Krakowskie Przedmieście, przy której działają restauracje, kawiarnie i sklepy.

W niedalekiej odległości od hotelu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, z których można dojechać do Dworca PKP Lublin Główny (ok. 4 km). Port Lotniczy Lublin mieści się w odległości 15 km (ok. 20 min jazdy samochodem).

Organizator zapewnia uczestnikom miejsca parkingowe.

Hotel Campanile – Lublin
ul. Lubomelska 14, 20-067 Lublin

Rejestracja


Kontakt w sprawie szkolenia

IWONA BURKIEWICZ

Senior B2B marketing specialist
T +48 (12) 362 97 65
E iburkiewicz@amcvibro.com