X
X
sprzedaż produktów i usług z zakresu utrzymania maszyn Przejdź do strony
projektowanie elektroniki, mechaniki i oprogramowania dla przemysłu Przejdź do strony
kontraktowy, wyspecjalizowany montaż elektroniki i mechaniki Przejdź do strony

 

Wibrodiagnostyka to proces oceny stanu technicznego maszyny na podstawie analizy sygnałów drgań. Pozwala na wykrywanie uszkodzeń w maszynach wirnikowych oraz tłokowych, identyfikację uszkodzonych elementów jak: łożyska, przekładnie, wały. Pozwala także na określenie pozostałego bezawaryjnego czasu pracy maszyny.

Nasza oferta zawiera pełną gamę rozwiązań do wibrodiagnostyki maszyn o zróżnicowanym poziomie zaawansowania, od prostych systemów monitorujących po rozbudowane systemy diagnostyczne. Dostarczamy czujniki, systemy monitoringu i zabezpieczeń, przenośne jak i bezprzewodowe, pracujące w trybie online oraz offline i wykonujące szerokie spektrum analiz.

AMC VIBRO jest wyłącznym dystrybutorem czujników Monitran na terenie Polski, Rumunii, Węgier, Czech i Słowacji. Oferta Monitran obejmuje ogólne i uniwersalne czujniki przyspieszenia, czujniki prędkości, czujniki prądów wirowych, czujniki przemieszczeń LVDT, oraz czujniki specjalnego przeznaczenia, które mają zastosowanie, m.in. w elektrowniach, oczyszczalniach, turbinach wiatrowych, górnictwie oraz przemyśle ropy i gazu. Jako uzupełnienie oferty AMC VIBRO dostarcza przewodowe i bezprzewodowe czujniki przyspieszenia własnej produkcji.

AV SENSOR 2000R i 4000R to bezprzewodowe czujniki drgań i parametrów procesowych do zastosowań przemysłowych, przeznaczone do monitorowania takich maszyn jak wentylatory, przekładnie, pompy czy kompresory. Bezprzewodowa technologia pozwala uniknąć pracochłonnego układania okablowania na maszynie, wykonania tras kablowych oraz nieprzewidzianych napraw. Do pozostałych zalet systemu należy szybki montaż i demontaż, kompatybilność z innymi systemami oraz skalowalność.

W obecnych czasach kluczową kwestią dla każdego przedsiębiorstwa jest optymalizacja resursu każdej maszyny oraz możliwość jego planowania. System bezprzewodowej diagnostyki AMC VIBRO pozwala na wczesne wykrycie usterki i uniknięcie nieprzewidzianych przestojów i strat z nimi związanych.

System posiada serwer OPC i obsługuje otwarte protokoły komunikacyjne Modbus RTU oraz Modbus TCP/IP, co pozwala na łatwą integrację bezprzewodowego systemu diagnostycznego z innymi urządzeniami.

Systemy monitoringu AMC VIBRO należą do najwyższej klasy urządzeń przeznaczonych do monitorowania i utrzymywania w pożądanym stanie technicznym parku maszynowego. Rozwijane są od 1995 roku systemy precyzyjnie wykrywają uszkodzenia maszyn wirnikowych oraz maszyn tłokowych, a w razie zdiagnozowanej awarii dają możliwość automatycznego przerwania ich pracy. Dzięki instalacji specjalnych tras kablowych lub wykorzystaniu czujników bezprzewodowych mogą być stosowane w obiektach przemysłowych o rozproszonej infrastrukturze.

AMC VIBRO jest dystrybutorem szwajcarskiej spółki Meggitt, producenta serii produktów Meggitt Vibro-Meter® z obszaru wibrodiagnostyki przeznaczonych dla turbin gazowych i parowych. Meggitt od ponad 60 lat jest czołowym producentem systemów monitoringu i zabezpieczeń, który specjalizuje się w wytwarzaniu inteligentnych systemów do pracy w ekstremalnych warunkach. Rozwiązania Meggitt pomagają w utrzymaniu maszyn, by pracowały one bezpiecznie, wydajnie i niezawodnie. Ogromne doświadczenie Meggitt w projektowaniu i wytwarzaniu kompletnych systemów diagnostycznych sprawia, że rozwiązaniom tej firmy ufają największe światowe firmy w branży.

 

W skład systemów przenośnych AMC VIBRO wchodzi zespół nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń, które w trybie ciągłym monitorują sprawność maszyn o dowolnej lokalizacji – także w miejscach krytycznych czy o utrudnionym dostępie. Mogą stanowić one niezależne rozwiązanie do diagnostyki drganiowej, jak też zostać zintegrowane i wzbogacone o dodatkowe funkcje (np. pomiary). Rozwiązania proponowane przez AMC VIBRO pozwalają na wykrywanie wolno rozwijających się uszkodzeń i skutecznie ostrzegają przed awariami, co pozwala na dokonanie niezbędnych prac serwisowych zanim dojdzie do poważniejszych konsekwencji. Mogą także służyć do wyważania maszyn wirujących i w ten sposób zminimalizować ryzyko usterek. Nasze systemy przenośne zostały wyposażone w przyjazne interfejsy oparte o duże ekrany dotykowe. Dzięki temu stanowią wygodne i uniwersalne narzędzie do diagnostyki floty maszyn, które pozwala na optymalizację parametrów pracy i uniknięcie nieplanowanych zastojów. Ich zastosowanie przekłada się także na wyższą trwałość i niezawodność urządzeń, a w konsekwencji niższe koszty ich utrzymania i eksploatacji.

Oprogramowanie analityczne stanowi uzupełnienie większości dostępnych na rynku systemów wibrodiagnostycznych. Umożliwia przeglądanie i analizę zebranych danych pomiarowych, co pozwala m. in. zweryfikować poprawność ostrzeżeń i alarmów, określić stan dynamicznych maszyny, czy w ostateczności zidentyfikować przyczyny awarii .

AMC VIBRO od 2005 roku sukcesywnie rozwija autorskie oprogramowanie diagnostyczne (VIBnavigator), którego obecna wersja jest jednym z najbardziej zaawansowanych tego typu systemów na świecie.

AMC VIBRO oferuje szereg akcesoriów umożliwiających rozbudowę systemów wibrodiagnostycznych o dodatkowe funkcjonalności, w tym:

  • autonomiczne systemy akwizycji danych, od małych systemów 1 lub 2 kanałowych, po duże systemy wielokanałowe,
  • przemysłowe układy do kondycjonowania sygnałów, w tym duże systemy wielokanałowe do zabudowy,
  • laboratoryjne układy do kondycjonowania,
  • stanowiska badawcze umożliwiające symulacje awarii różnych elementów maszyny.

W uzupełnieniu do oferty produktowej świadczmy szereg specjalistycznych usług dla sektora przemysłowego. Wyróżniają nas m. in.: ponad 25 letnie doświadczenie w branży, zaplecze naukowo-badawcze, dostęp do specjalistycznych laboratoriów, wykwalifikowany zespół diagnostyczny posiadający kompetencje w badaniu zarówno małych jak i dużych maszyn (turbozespoły parowe i gazowe w elektrowniach, duże sprężarki gazów technologicznych, kompresory tłokowe, itp.).

Unikatową w Polsce usługą jest stały (24/7), zdalny nadzór diagnostyczny nad pracą kluczowych dla przedsiębiorstwa maszyn (AVE CARE), gwarantujący ich utrzymanie w jak najlepszej kondycji. Poza tym oferujemy ocenę stanu dynamicznego maszyn, osiowanie wałów, kalibrację, ekspertyzy oraz szkolenia.

Home > WIBRO