X
X
sprzedaż produktów i usług z zakresu utrzymania maszyn Przejdź do strony
projektowanie elektroniki, mechaniki i oprogramowania dla przemysłu Przejdź do strony
kontraktowy, wyspecjalizowany montaż elektroniki i mechaniki Przejdź do strony

 

Wibrodiagnostyka to proces oceny stanu technicznego maszyny na podstawie analizy sygnałów drgań. Pozwala na wykrywanie uszkodzeń w maszynach wirnikowych oraz tłokowych, identyfikację uszkodzonych elementów jak: łożyska, przekładnie, wały. Pozwala także na określenie pozostałego bezawaryjnego czasu pracy maszyny.

AMC VIBRO jest producentem i dystrybutorem systemów monitorowania i diagnostyki stanu maszyn oraz największym centrum kompetencji z zakresu utrzymania ruchu w regionie. Na terenie Polski w obszarze wibrodiagnostyki reprezentujemy firmy: IFM, Meggitt, Monitran, North Protection, Benstone Instruments.

Nasza oferta zawiera pełną gamę rozwiązań do wibrodiagnostyki maszyn o zróżnicowanym poziomie zaawansowania, od prostych systemów monitorujących po rozbudowane systemy diagnostyczne. Dostarczamy czujniki, systemy monitoringu i zabezpieczeń, przenośne jak i bezprzewodowe, pracujące w trybie online oraz offline i wykonujące szerokie spektrum analiz.

AMC VIBRO jest wyłącznym dystrybutorem przemysłowych czujników Monitran na terenie Polski, Rumunii, Węgier, Czech i Słowacji. Oferta Monitran obejmuje:

 • czujniki przyspieszenia;
 • czujniki prędkości;
 • czujniki prądów wirowych;
 • czujniki przemieszczeń LVDT;
 • oraz czujniki specjalnego przeznaczenia (do pracy w wysokiej/niskiej temperaturze, strefie EX, pod wodą i inne);

Jako uzupełnienie oferty AMC VIBRO dostarcza czujniki przyspieszenia IFM (seria VK i VN);

Sprawdź też inne nasze produkty z obszaru utrzymania ruchu.

AV SENSOR 2000R i 4000R to bezprzewodowe czujniki drgań i parametrów procesowych do zastosowań przemysłowych, przeznaczone do monitorowania takich maszyn jak wentylatory, przekładnie, pompy czy kompresory. Bezprzewodowa technologia pozwala uniknąć pracochłonnego układania okablowania na maszynie, wykonania tras kablowych oraz nieprzewidzianych napraw. Do pozostałych zalet systemu należy szybki montaż i demontaż, kompatybilność z innymi systemami oraz skalowalność.

W obecnych czasach kluczową kwestią dla każdego przedsiębiorstwa jest optymalizacja resursu każdej maszyny oraz możliwość jego planowania. System bezprzewodowej diagnostyki AMC VIBRO pozwala na wczesne wykrycie usterki i uniknięcie nieprzewidzianych przestojów i strat z nimi związanych.

System posiada serwer OPC i obsługuje otwarte protokoły komunikacyjne Modbus RTU oraz Modbus TCP/IP, co pozwala na łatwą integrację bezprzewodowego systemu diagnostycznego z innymi urządzeniami.

Systemy stacjonarne AMC VIBRO należą do najwyższej klasy urządzeń przeznaczonych do monitorowania i utrzymywania w pożądanym stanie technicznym parku maszynowego. Rozwijane są od 1995 roku systemy z serii AVM precyzyjnie wykrywają uszkodzenia maszyn wirnikowych oraz maszyn tłokowych, a w razie zdiagnozowanej awarii dają możliwość automatycznego przerwania ich pracy. Dzięki instalacji specjalnych tras kablowych lub wykorzystaniu czujników bezprzewodowych mogą być stosowane w obiektach przemysłowych o rozproszonej infrastrukturze. Oferta AMC VIBRO uzupełniona jest o produkty marki IFM, w szczególności o 4 kanałowy monitor z serii VSE100 wraz z systemem IFM efector octavis.

W ofercie AMC VIBRO znajdują się:

 • AVM 1000 – seria jednokanałowych urządzeń do monitorowania, zabezpieczania i wstępnej diagnostyki;
 • AVM 2000 – seria dwukanałowych urządzeń do zabezpieczania i diagnostyki maszyn o stałej i zmiennej prędkości pracy;
 • AVM 4000 – wielokanałowe modułowe urządzenie do zaawansowanej diagnostyki maszyn wirnikowych;
 • IFM efector octavis – czterokanałowe monitory wibracji VSE produkowane przez IFM do monitorowania i diagnostyki maszyn;

AMC VIBRO jest dystrybutorem szwajcarskiej spółki Meggitt Sensing Systems, producenta serii produktów Meggitt Vibro-Meter® przeznaczonych do monitorowania i zabezpieczania turbin gazowych, parowych oraz wodnych, a także współpracujących z nimi maszyn peryferyjnych. Meggitt od ponad 60 lat jest czołowym producentem inteligentnych systemów wibrodiagnostycznych, który specjalizuje się w wytwarzaniu urządzeń do pracy w ekstremalnych warunkach o wysokim poziomie nienaruszalności bezpieczeństwa (SIL). Produkty z logiem Vibro-Meter®, dzięki doświadczeniu Meggitt w projektowaniu kompletnych modułów zabezpieczeń oraz wysokiej jakości wsparciu technicznemu, z sukcesem wypierają z rynku rozwiązania Bently Nevada. Firmie Meggitt zaufali światowi liderzy z branży energetycznej, podnosząc bezpieczeństwo, wydajność oraz niezawodność swoich maszyn.

 

AMC VIBRO oferuje gamę nowoczesnych systemów przenośnych o różnym poziomie zaawansowania. Urządzenia przenośne służą do monitorowania stanu technicznego, diagnostyki usterek, zapewnienia niezawodności, a także wyważania maszyn wirujących. Mogą one stanowić niezależne rozwiązanie do diagnostyki drganiowej lub być uzupełnieniem stacjonarnego systemu monitoringu. Rozwiązania proponowane przez AMC VIBRO pozwalają na wykrywanie usterek na wczesnym etapie rozwoju i skutecznie ostrzegają przed awariami, co pozwala na dokonanie niezbędnych prac serwisowych i uniknięcie poważniejszych konsekwencji.

W ofercie AMC VIBRO znajdują się:

 • MTN/VM330D – podstawowe, jednokanałowe urządzenie do kontroli ogólnego stanu maszyny zgodnie z normą ISO 10816;
 • AVM 4000DC/P – walizka pomiarowa wyposażona w moduł AVM 4000 i oprogramowanie VIBnavigator umożliwiająca zaawansowaną diagnostykę stanu maszyny;
 • Vpod Pro – kompaktowy, jednokanałowy miernik drgań i temperatury zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach (klasa ochrony IP 65). Urządzenie służy do kontroli ogólnego stanu maszyny oraz stanu łożysk;
 • Fieldpaq II – przenośne, 4-kanałowe urządzenie do analizy danych w czasie rzeczywistym i wyważania. Stworzone z myślą o zaawansowanych pomiarach drgań.

AMC VIBRO oferuje szereg akcesoriów umożliwiających rozbudowę systemów wibrodiagnostycznych o dodatkowe funkcjonalności, w tym:

 • testery i kalibratory czujników firmy North Protection;
 • autonomiczne systemy akwizycji danych, od małych systemów 1 lub 2 kanałowych, po duże systemy wielokanałowe;
 • przemysłowe układy do kondycjonowania sygnałów, w tym duże systemy wielokanałowe do zabudowy;
 • laboratoryjne układy do kondycjonowania;
 • stanowiska badawcze umożliwiające symulacje awarii różnych elementów maszyny;
Home > WIBRO