X
X
sprzedaż produktów i usług z zakresu utrzymania maszyn Przejdź do strony
projektowanie elektroniki, mechaniki i oprogramowania dla przemysłu Przejdź do strony
kontraktowy, wyspecjalizowany montaż elektroniki i mechaniki Przejdź do strony

 

Pomiary ultradźwiękowe umożliwiają przeprowadzenie oceny stanu technicznego maszyn w oparciu o dźwięki powietrzne i strukturalne o częstotliwościach mieszczących się powyżej zakresu słyszalności ucha ludzkiego. Technika ultradźwiękowa wykorzystywana jest do wykrywania wycieków, anomalii elektrycznych, takich jak wyładowania koronowe, niezupełne czy łukowe, przeprowadzania inspekcji zaworów i odwadniaczy parowych oraz inspekcji urządzeń mechanicznych.

AMC VIBRO jest dystrybutorem przemysłowych instrumentów ultradźwiękowych niemieckiej firmy SONOTEC oraz dostarcza urządzenia laboratoryjne własnej produkcji.

W naszej ofercie znajdują się zarówno urządzenia umożliwiające dokonanie podstawowej inspekcji ultradźwiękowej, jak i bardziej zaawansowane, za pomocą których możliwe jest między innymi zarejestrowanie interesującego nas dźwięku, wykonanie zdjęcia oraz przeprowadzenie analityki. Oferujemy również instrumenty wspomagające procesy smarowania łożysk, dzięki którym ryzyko niedosmarowania, ale również przesmarowania łożyska jest minimalizowane.

Nieniszczące badania ultradźwiękowe są szeroko stosowane w przemyśle – m.in. podczas procesu produkcji, odbiorów i kontroli jakości czy w trakcie eksploatacji.

Ultradźwiękowa grupa badań nieniszczących wykorzystuje energię fal akustycznych o wysokiej częstotliwości (50 kHz-25 MHz). Dzięki tym badaniom możliwe jest wykrywanie istniejących wad materiałowych, obserwacja ich powstawania i rozwoju oraz pomiar właściwości fizycznych badanych obiektów – od wymiarów po wartości charakterystyk mechanicznych.

Home > ULTRADŹWIĘKI