X
X
sprzedaż produktów i usług z zakresu utrzymania maszyn Przejdź do strony
projektowanie elektroniki, mechaniki i oprogramowania dla przemysłu Przejdź do strony
kontraktowy, wyspecjalizowany montaż elektroniki i mechaniki Przejdź do strony

 

Pomiary laserowe wysokiej dokładności wykorzystywane są w przemyśle m.in. do osiowania wałów i ustawiania prawidłowej geometrii. Osiowanie jest jednym z ważniejszych aspektów podczas ustawiania i serwisowania maszyn, zwłaszcza tych wykorzystujących sprzęgła w układzie przeniesienia napędu, takich jak pompy, wentylatory czy generatory. Zachowanie prawidłowej geometrii w obrębie urządzenia jak i fundamentu podczas montażu maszyn jest czynnikiem mającym kluczowy wpływ na ich żywotność.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku oraz rosnącemu zapotrzebowaniu na precyzyjne systemy pomiarowe firma AMC VIBRO nawiązała współpracę ze szwedzkim producentem laserowych urządzeń do pomiarów osiowości i geometrii maszyn, firmą EASY-LASER AB.

W naszej ofercie znajdują się systemy umożliwiające m.in. osiowanie maszyn poziomych, osiowanie maszyn pionowych, ustawianie ciągu maszyn, przekładni pasowych, osiowanie wałów Cardana, systemy do pomiarów prostolinijności, płaskości, twistu jak i równoległości.

Możliwość precyzyjnego, a jednocześnie szybkiego i łatwego osiowania maszyn jest bardzo ważna dla każdego specjalisty od utrzymania ruchu. Pozwala bowiem na bieżącą kontrolę urządzeń, a tym samym uniknięcie przestojów w pracy, a także wydatków związanych z konserwacją i naprawami. Uwzględnienie tego procesu przekłada się na wzrost wydajności i produktywności oraz mniejsze koszty energii i eksploatacji.

Easy-Laser oferuje pełny zakres profesjonalnych narzędzi do osiowania przekładni pasowych. Urządzenia te dają możliwość wyboru pomiędzy wyświetlaniem „wizualnym” a cyfrowym. Niezależnie od wybranej opcji, wynikiem osiowania za pomocą Easy-Laser BTA (Belt Transmission Alignment) jest mniejsze zużycie wielokrążków, pasów, łożysk i uszczelnień, jak również redukcja poziomu drgań.

Systematyczne zastosowanie zaawansowanego sprzętu do pomiarów laserowych umożliwia wykluczenie błędów geometrycznych i dokładnościowych, dając pełną informację o stanie maszyny lub parku maszynowego. Pozwala to uniknąć awarii i przestojów w procesie produkcji, a także znacząco zwiększyć żywotność urządzeń.

Home > LASER